Age : 31
Location : Herceg Bosna
Registration date : 14.11.2007

Tenis,Masterc Cup Empty
PostajNaslov: Tenis,Masterc Cup   Tenis,Masterc Cup Icon_minitimečet stu 15, 2007 2:13 am

Nakon što je u prvome kolu izgubio od Čileanca Fernanda Gonzaleza, najbolji svjetski tenisač Roger Federer danas je sa 6:4 i 6:3 pobijedio Rusa Nikolaja Davidenka, kojemu je to drugi poraz na turniru, koji ujedno znači i ispadanje iz svih kombinacija.
Pobjedom u drugom kolu Crvene skupine Masters Cupa u Šangaju Švicarac se, iako nije bio u svom najboljem izdanju, vratio u igru za osvajanje četvrtog naslova na završnom turniru sezone u posljednjih pet godina. Očekuje ga još dvoboj s Andyjem Roddickom, koji je danas u drugom dvoboju drugoga kola Crvene skupine za 65 minuta igre sa 6:1 i 6:4 pobijedio Gonzaleza te s dvije pobjede prvi osigurao plasman u polufinale.
Roddick je u odličnoj formi i pokušat će malo popraviti izrazito negativan omjer 14-1 koji dosad ima s FedExom.
Federerova 11. pobjeda nad Davidenkom
Federer je svladao Davidenka u svih 10 prijašnjih međusobnih susreta, a danas mu je to uspjelo i 11. put, iako nije igrao svoj najbolji tenis. Prvi set osvojio je unatoč čak 22 neforsirane pogreške. Napravio je break za vodstvo od 5:3, odmah u sljedećem gemu izgubio je svoj početni udarac, ali uspio je i drugi put uzeti servis supanriku te osvojiti prvi set.
U drugome setu svjetski broj jedan podignuo je razinu svog tenisa i lijepim forehandom realizirao je break-loptu za 3:1. Nakon 87 minuta igre i predugačkog Davidenkova backhanda Švicarac, koji ove sezone ipak izgleda nešto manje nedodirljivo nego prethodnih godina, upisao je prvu pobjedu.
Bila je ovo neobična situacija, izgubiš i onda se iskupljuješ protiv još jednog momka iz Top 10. Ako si malo umoran ili malo manje koncentriran, izgubit ćeš opet. No stvarao sam mnogo prilika i neke uspio iskoristiti, rekao je Federer, kojemu je ovo bio prvi poraz u skupini na Masters Cupu u karijeri.
Uvjerljivi Roddick
Andy Roddick je uvjerljivo projurio pored iznenađujućeg pobjednika nad Federerom Fernanda Gonzaleza iako je ispalio samo četiri asa. No osvojio je tri od ponuđenih pet prilika za break, dok suparniku s 84 posto iskorištenosti ubačenih prvih servisa i 65 posto drugoga nijednom nije dao šansu.
U posljednjem kolu u petak se sastaju Federrer i Roddick te Davidenko i Gonzalez.