HRVATSKI--SAVEZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVATSKI--SAVEZ


 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zasto cega se bojimo

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Admin
Admin



Broj postova : 34
Registration date : 14.11.2007

Zasto cega se bojimo Empty
PostajNaslov: Zasto cega se bojimo   Zasto cega se bojimo Icon_minitimeuto stu 20, 2007 5:29 am

ZAŠTO ? ČEGA SE
BOJIMO?










Ja sam obicni momak koji ima 19 godina
koji studira strojarstvo, jer su me uvijek fascinirali motori koji da
bi funkcionisali moraju bit potpuno ispavni, svaki dio mora da prati
drugi, jer inace dolazi do prestanka rada onda vas vase vozilo ostavi
na putu i ne znate kako i kada doci do odredista. Mislim da bi tako
trebala i jedna drzava da funkcionise gdje ce jedni u korak pratiti
druge gdje ce mo se međusobno nadopunjavat. Ali da nastavim o sebi
znaci ja sam mladi Hrvat iz Bosne i Hercegovine koji je otisao u Bec
da studira. Ja nisam neki ni govornik ni mozda politicki potkovan
znanjem kao neke moje kolege, ali imam hrvatsku dusu, disem hrvatski
i zivim hrvatski. I uvijek sam se pitao zasto nasi politicari uvijek
sute dok svi galame? Zasto uvijek kasnimo za ostalim u tom politickom
pogledu? Zasto i mi ne dignemo svoj glas i ne kazemo sto hocemo zar
nismo naucili iz ranijih gresaka, cega se to bojimo mi vise nemamo
sto izgubiti pravo na zivot i slobodu nam niko ne moze oduzet osim
Boga, entitet nemamo da bi ga oduzeli vojsku nemamo da bi je
izgubili, policiju isto nemamo jednostavno nemamo nista. Pa onda
recimo jednom da hocemo taj nas 3 entitet u kojem bi se Hrvati
osjecali sigurno i svoj na svome, koji bi volili, branili i gradili
da nam potomci imaju u BiH sto bolju buducnost, zasto svi sute o tome
kad dobijemo priliku da dignemo glas da izrazimo nasu zelju o kojoj
svi sanjaju a opet svi sute, jel zato sto se neki nasi politicari
boje da izgube pozicije u vladi BiH, zar im je vaznija njihova
pozicija od njihovog naroda. Da mene pitate ja bi stao iza ideje o
Herceg Bosni i kad bi mi neka visa sila ponudila taj entitet i
dobrobit moga naroda u njemu ja bi za to dao svoj zivot i pod uvjetom
da se moje ime nikad vise nece spomenut ni na usnama mojih najmilijih
ni u udzbenicima povijesti. Nadam se da ce ovo neko malo vaznijij
procitat i zamislit se jer to je zelja cijelog hrvatskog naroda u
BiH. Ja se u ovakvu BiH poslje studija ne mislim vratiti, ali u BiH
sa tri entiteta i tri jednakopravna naroda ja bi se vratio i pomogao
u izgradnji bolje buducnosti. Ovo je poziv svim Hrvatima u BiH,
Hrvatskoj i razasutim po cijelom svijetu da stanu u obranu interesa
Hrvata BiH. UZMIMO U RUKE SUDBINU I SRECU!!










www.hrvatskisavez.forumotion.com
[Vrh] Go down
https://hrvatski-savez.forumcroatian.com
Darius




Broj postova : 3
Registration date : 14.12.2007

Zasto cega se bojimo Empty
PostajNaslov: Re: Zasto cega se bojimo   Zasto cega se bojimo Icon_minitimepet pro 14, 2007 6:21 am

Vodi se jako prljava igra na ledjima Hrvata iz Bosne i Hercegovine. Znaci mi ljudi koji imamo uzasno tezak politicki i ekonomski status, koji smo djelomicno doprinjeli hrvatskoj slobodi, koja se se danas uziva. Danas Hrvati u Bosni i Hercegovini pretstavljaju 15% stanovnistva, to jest najmalobrojnji smo narod. Politicki smo de facto izgubili ravnopravni polozaj sa Srbima i Bosnjacima. To jest na tlu Bosne i Hercegovine vodi se politika diskriminacije prema Hrvatima. Gdje to vodi? Ide tome da se image nas BiH-Hrvata nadalje pogorsava i predrasude u RH. Mozda su hrvati iz hrvatske treba li kampanju i dalje prosiriti? Moze jedan prijedlog za hrvate iz hrvatske: Ukinite pravo skolovanja za Hrvate iz Bosne i Hercegovine, ukinite zdravstevnu pomoc za bolsenike od karcinoma i drugih malignoma za Hrvate iz BiH, ne dozvolite da dolazimo za spas zivota u KBC Split. Ukinite pravo rada za vasu bracu u Bosni i Hercegovini, uvozite s azijskih prostora. Da li je Hrvatska mozda doista dijaspora, drzava koja hoce i trazi ogranicenje cak i ako se radi o Hrvatima u Bosni i Hercegovini. A za vas smo krv prolili??
[Vrh] Go down
Darius




Broj postova : 3
Registration date : 14.12.2007

Zasto cega se bojimo Empty
PostajNaslov: Re: Zasto cega se bojimo   Zasto cega se bojimo Icon_minitimepet pro 14, 2007 6:40 am

Ne zelim prigovarati bosanskohercegovackim Srbima, no kad oni imaju svoju srpsku republiku (Republika Srpska), zasto mi ne bismo imali svoju hrvatsku republiku ili Bosnjaci svoju muslimansku republiku ? Sve hrvatske stranke u BiH bi trebala predloziti Bosnu i Hercegovinu sa tri entiteta. Hrvatski politicari moraju biti incijatori novog ustrojstva Bosne i Hercegovine koje ce jamciti Hrvatima ista prava kao i ostalim konstitutivnim narodima. Svaka federalna jedinica ce imati svoje zakonodavstvo, izvrsne i pravosudne organe vlasti". Sadasnje dvoentitetsko ustrojstvo BiH neodrzivo je jer su Hrvati postali predmet asimilacije te su liseni osnovnih prava u Federaciji sa Bosnjacima. Premijer Republike Srpske Milorad Dodik kao i ostalo vodstvo bosanskohercegovackih Srba podupire ovaj hrvatski prijedlog. Zasto onda se nikad nista ne desava?
[Vrh] Go down
SAMURAI




Broj postova : 11
Registration date : 14.12.2007

Zasto cega se bojimo Empty
PostajNaslov: Re: Zasto cega se bojimo   Zasto cega se bojimo Icon_minitimečet pro 20, 2007 11:22 pm

Mi samo želimo ono što je naše,a to je Herceg-Bosna!

Razmislite malo,u BIH sada postoje samo dva entiteta,a u njima vladaju dva konstituivna naroda-Srbi i Bošnjaci.Međusobno do krvi zavađeni,ali svatko vlada na svom.Na istočnoj polovici se čuje Baja Mali Knindža i veličanje četnika i Karadžića,Mladića,Miloševića i četnika iz WW2.....na zapadnoj strani se čuje hodža sa džamije,talibanske pjesme,sevdalinke,organiziraju se manifestacije sa turskim zastavama,gdje se pljuje po kršćanstvu...

Prvi entitet se zove republika Srpska i uustavu stoji da su Srbi glavni narod u njoj i nije čudno što su Srbi glavni i što je uvijek njihova zadnja u njihovom entitetu.

Ali ovaj drugi entitet,piše da su u njemu ravnopravni Hrvati i Bošnjaci,a jesu moj kurac,da mi oprostite na izrazu.

Ovo nije muslimansko-hrvatska federacija,ovo je DŽAMAHIRIJA i to gora od Afganistana.

Hrvat ne smije zapjevati svoju pjesmu.
Hrvat ne smije u školi svoj jezik nazvati hrvatskim,nego je prisiljen učiti turske riječi.
Hrvat ne smije ući u crkvu da se pomoli!
Hrvat mora u školi učiti kako je neki Mehmed-paša "oslobodio" Bosnu i Hercegovinu od "poganih kaurskih paščadi".
Hrvat se mora do zemlje klanjati Bošnjaku da mu ne bi povrijedio obitelj,jer za zločine nad Hrvatima nitko nije odgovarao.

Kao što je naš brat Ero rekao,što možemo izgubiti?NIŠTA!

Jedino nam braćo ostaje da pokušamo se izboriti za ono što nam pripada,a to treći entitet i ravnopravan položaj!


Učinit ćemo sve da to postignemo bez kapi krvi,ali ako Bošnjaci budu i dalje maltretirali Hrvate i iživljavali se nad našim narodom,onda se bojim da nam nema drugog izlaza osim fizičkog sukoba.

Milom ili silom,HERCEG BOSNA ĆE OPET POSTOJATI!

Idemo da se borimo za svoje!ŽIVJELA HERCEG-BOSNA!
[Vrh] Go down
Admin
Admin



Broj postova : 34
Registration date : 14.11.2007

Zasto cega se bojimo Empty
PostajNaslov: Re: Zasto cega se bojimo   Zasto cega se bojimo Icon_minitimečet pro 27, 2007 2:15 pm

Samuraj je u pravu Mi smo samo na papiru ravnopravan narod ali se to nigdje ne sprovodi u stvarnosti, mi stvarno nemamo nista izgubit. i ja bi volio da se sve rijesi mirnim putem da se stvori herceg bosna, ali ja se drzim i one bolje GROB nego ROB!
ZIVJELA HERCEG BOSNA REPUBLIKA BIH HRVATA
[Vrh] Go down
https://hrvatski-savez.forumcroatian.com
SAMURAI




Broj postova : 11
Registration date : 14.12.2007

Zasto cega se bojimo Empty
PostajNaslov: Re: Zasto cega se bojimo   Zasto cega se bojimo Icon_minitimečet srp 03, 2008 4:57 pm

Slažem se. Rat i ubijanje ne dolazi u obzir, ali nitko nema pravo sprečavati Hrvate da sami grade svoju sudbinu.

Pogledajmo nedavni primjer. Pogledajmo kako su se Srbi i Hrvati zamrzili samo zato što ih je komunistički zločinac Tito SILOM VEZAO u istu državu. Da su se 1945. razišli, danas bi bili bratske države.

Nasilnim vezivanjem naroda koji žele samostalnost, samo se stvara MRŽNJA I NETRPELJIVOST između tih naroda.

Upravo su oni što zagovaraju unitarnu Bosnu zapravo najveći širitelji mržnje između naroda koji tamo žive.

Nama Herceg-Bosna, Srbima republika Srpska, a od Sarajeva, Zenice i ostalih muslimanskih općina neka muslimani rade što hoće. Ako hoće, neka se Afganistanu pridruže, ali Hrvate neće povesti sa sobom.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zasto cega se bojimo Empty
PostajNaslov: Re: Zasto cega se bojimo   Zasto cega se bojimo Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zasto cega se bojimo
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
HRVATSKI--SAVEZ :: HR Herceg-Bosna :: Politika-
Forum(o)Bir: